ФОРМА ЗАЯВКИ
Авторизация
Регистрация

Регистрация ограничивается только активными членами UHRS.

Если вы хотите стать членом UHRS, пожалуйста, заполните форму заявки.

Если вы уже являетесь членом UHRS, пожалуйста, свяжитесь с нами, чтобы зарегистрироваться. Спасибо.

17-Й КОНГРЕС EHRS

Любі друзі! Ми зробили це…

Мені б хотілося почати звіт про проведення 17 Конгресу Європейського товариства дослідження волосся словами: «Є люди, які шанують традиції, а є особистості, які створюють їх!»

Відбулася знаменна подія – за 25-річну історію EHRS, вперше мітинг відбувся на території Східної Європи, в ,що стала вже такою рідною, Грузії. Завдяки новаторській політиці президента EHRS професора Абрахама Злотогорского, спільним зусиллям грузинської та української команд, стало можливим проведення такого масштабного заходу. Першими бути нелегко, але, завжди почесно! І висловлюючи надію багатьох і багатьох, бажаю, щоб цей перший досвід поклав початок доброї традиції зустрічей Європейського товариства дослідження волосся.

Ми щиро захоплюємося організаційним комітетом EHRS 2016 – професором Ніно Лорткіпанідзе, професором Георгієм Галдавой і професором Олегом Квлівідзе і дякуємо за ту неповторну атмосферу, яка панувала в Тбілісі.

Відкриття конгресу було ознаменовано найбільш яскравим моментом зустрічі – пре-конференційним курсом російською мовою. Численні відгуки свідчать про незвичайну затребуваність пре-курсу для російськомовної аудиторії, який став логічним введенням до основної частини конгресу. Пре-курс був орієнтований на практикуючих дерматологів, яким були викладені сучасні уявлення щодо основних питань в трихології, включаючи генетичні аспекти, тригерні фактори, особливості діагностики та лікування трихопатологій, хвороб скальпу і майбутні напрямки в дослідженні біології і патології волосся.

Унікальність першого дня конгресу полягала також в тому, що пре-курс привернув увагу більше 300 нових учасників з пострадянського простору. Доповіді були дані провідними фахівцями в галузі дослідження волосся з України, Грузії, Росії, Білорусі та Ізраїлю – Юлією Овчаренко, Ніно Лорткіпанідзе, Олександром Літусом, Владиславом Ткачовим, Інессою Сербіною, Акакієм Цілосані, Ігорем Свистуновим, Володимиром Адаскевичем, Андрієм Дорошкевичем і Ганною Ляховицкою. Спікери відчували підтримку аудиторії, а також неповторну привітність грузинських колег.

Бути частиною команди – це почесно і відповідально.

Бути частиною команди УАДВ – подвійно! Кращої, найсильнішої, професійної та прихильної, рідної української команди!

Українська академія дерматовенерології стала одним з ключових організаторів 17 Конгресу EHRS2016, ідейним натхненником і союзником. Завдяки підтримці та ініціативі професора Олександра Літуса, а також тісної співпраці і давню дружбу з Європейським товариством дослідження волосся, проект організованого туру для участі в EHRS2016 для вітчизняних дерматологів успішно реалізувався!

Шляхетна і неймовірно важлива місія УАДВ – освітні програми для українських дерматологів була підтримана українською дипломатією. Тимчасовий повірений у справах України в Грузії Георгій Назаров і дипломат Посольства України Вікторія Ляліна відзначили згуртованість і любов до професії українських вчених, за якими стоїть величезна щоденна праця.

Для всіх російськомовних дерматологів одним з найбільш очікуваних подій конгресу, став вихід другого видання книги Трихологія, під редакцією професора Олександра Літуса, Абрахама Злотогорского і Джеррі Шапіро. Робота над книгою зібрала зірковий склад авторів, до якого приєдналися родоначальник трихоскопії професор Лідія Рудницька, провідні трансплантологи – професор Нілофер Фардж і професор Акакій Цілосані і президент Грузинського суспільства дослідження волосся, професор Ніно Лорткіпанідзе.

Безумовною гордістю стала участь українських спікерів в пре-курсі і основній частині конгресу Олександра Літуса, Богдана Литвиненко, Кузьми Хобзея, Ігоря Свистунова, Інесси Сербіної та Ірини Попової, які поділилися результатами власних досліджень і спостережень. Професор Олександр Літус в своїй доповіді, присвяченій псоріазу волосистої частини голови наголосив на важливості скоординованих дій та співпраці фахівців на всіх етапах надання допомоги дерматологічним хворим, а також висвітлив цікаві спостереження за кінетикою росту волосся у хворих на псоріаз. Професор Ігор Свистунов в своїй доповіді виклав складну тематику – клініко-морфологічні кореляції хвороб волосся і шкіри голови. Інесса Сербіна торкнулася однієї з найбільш інтригуючих загадок в дерматології – проблеми гніхдової алопеції, а також щирий відгук у аудиторії викликало її повідомлення про створення фонду допомоги цим пацієнтам. В основній, англомовній частині конгресу доповідь Богдана Литвиненко про власні спостереження на стику дерматоонкології і трихології стала предметом жвавої дискусії і непідробного інтересу, як учасників, так і метрів напрямку. І, звичайно, нашим українським клініцистам аплодували на сесії клінічних випадків. Доповідь Ірини Попової була присвячена вивченню кореляцій гніздової алопеції і метаболічного синдрому. Кузьма Хобзей блискуче представив найцікавіше спостереження рідкісного генотрихозу, підкресливши важливість диференціальної діагностики в трихології, побивши рекорди за кількістю питань до спікерів!

Для кращого сприйняття науково-практичної інформації, що прозвучала на конгресі, а також для тих, хто не зміг відвідати захід, українські організатори провели копітку працю з перекладу абстрактів на російську мову всіх доповідей, представлених на зустрічі EHRS2016. Абстракти будуть опубліковані в найближчому номері журналу «Дерматолог», символічно присвяченому хворобам скальпу.

І звичайно, за цікаву екскурсійну програму, душевну атмосферу, і дух згуртованості, які панували в колективі, хочеться сказати окремі теплі слова главі секретаріату УАДВ Юлії Литвиненко.

А також, слова подяки висловлюю всім і кожному, хто взяв участь у заході, в кожній хвилині відчувалася ваша підтримка!

І думаю, що висловлю загальне визнання всіх вітчизняних дерматологів, що займаються проблемами волосся, флагману української дерматовенерології, професору Олександру Літусу, завдяки якому, наука трихологія в нашій країні отримала статус офіційної!

Тезисы к докладам 17 Конгресса Европейского общества исследования волос (EHRS 2016)


Вверх