ФОРМА ЗАЯВКИ
Авторизация
Регистрация

Регистрация ограничивается только активными членами UHRS.

Если вы хотите стать членом UHRS, пожалуйста, заполните форму заявки.

Если вы уже являетесь членом UHRS, пожалуйста, свяжитесь с нами, чтобы зарегистрироваться. Спасибо.

ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ 2-ГО КОНГРЕСУ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ДОСЛІДЖЕННЯ ВОЛОССЯ UHRS 2019

www.trichologycongress.com.ua

9-10 лютого 2019 року в Києві з величезним резонансним успіхом в надзвичайно теплій атмосфері відбувся 2-й Конгрес Українського товариства дослідження волосся (UHRS2019) – найбільше за значимістю подія в розвитку трихології як України, так всього Євроазійського регіону. І це не випадково – завдяки місцю розташування і створеній атмосфері, Україна – міст між Сходом і Заходом. UHRS продовжує цю багатовікову традицію і виконує консолідуючу роль професійних товариств трихології східної Європи і Азії. Настільки значний науково-практичний захід для фахівців, зацікавлених у розвитку волосся – плід тривалого успішного співробітництва між Українським товариством дослідження волосся та міжнародною співдружньою спільнотою – Всесвітнього товариства трихоскопії (ITS), Європейського товариства дослідження волосся (EHRS), Польського товариства дерматології (PDS), Грузинського товариства дослідження волосся (GHRS), Грузинського Фонду генетичних і рідкісних захворювань (GeRaD), Мексиканської суспільства трихологів (MTS), Професійного товариства трихології Росії, Білоруського наукового товариства дерматологів та косметологів, Казахстанської асоціації естетичної медицини, Латвійського товариства з дерматоскопії, Литовської асоціації алопеції, Українського товариства естетичної медицини (UEMS), лідери яких взяли активну участь у зустрічі. Високий національний статус Конгресу підтверджує постійна офіційна підтримка з боку Української академії дерматовенерології (UADV), Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика і особисто почесного президента UHRS2019.

З гордістю хочемо відзначити, що UHRS2019 можна по праву назвати конгресом трьох континентів. У роботі Київської зустрічі взяли участь 30 експертів з Євразії, Північної і Південної Америки та понад 450 делегатів і представників галузі з Польщі, США, Бразилії, Мексики, Грузії, Португалії, Іспанії, Німеччини, Греції, Італії, Латвії, Литви, Естонії, Ізраїлю , Білорусі, Молдови, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Росії, Туреччини, Вірменії та різних регіонів України, щоб обговорити останні інновації в галузі досліджень волосся. Конгрес UHRS2019 став майданчиком для обміну досвідом провідних визнаних основоположників напряму і молодих вчених, що сприяло жвавим дискусіям серед спільноти дослідників і клініцистів.

Оргкомітет UHRS2019 організував насичену і різноманітну програму, наступну традиціям проведення зустрічей Європейських та Всесвітніх конгресів з дослідження волосся. Пленарні засідання з лекціями основних доповідачів поєднувалися з 6 науковими сесіями, 2 сателітними симпозіумами, практичними семінарами в режимі онлайн, присвяченими цифровій діагностиці в трихології і Live-трихоскопії, інтерактивним обговоренням експертів в ході панельної дискусії, трихоскопічною вікториною та участю пацієнтських громадських організацій. Для активної роботи конференції було подано 50 тез, представлених у вигляді стендових або усних доповідей. Програма конгресу UHRS2019 гармонійно поєднувалася з культурними заходами в атмосфері чаруючого Києва.

Вітальним словом організаторів UHRS2019, професора Олександра Літуса (Україна), професора Юлії Овчаренко (Україна) і професора Лідії Рудницької (Польща) розпочалася урочиста церемонія відкриття Конгресу. Юлія Овчаренко поділилася новинами в трихології і освітила новітні фундаментальні і клінічні відкриття, підкресливши актуальну тенденцію персоналізованого підходу у веденні пацієнтів з трихопатологією. У своєму президентському звіті Юлія Овчаренко представила поточні досягнення та активності UHRS: основні напрямки науково-дослідницької діяльності спільноти, освітні проекти для молодих фахівців, співпраця з провідними дослідницькими центрами, Трихологічними спільнотами і пацієнтськими організаціями, роботу «Школи алопеції» в Україні, до року створення якої був приурочений і організований благодійний флеш-моб безкоштовних консультацій для пацієнтів з гніздовою алопецією. А також президент UHRS зазначила успіх освітніх турів, організованих Українським товариством дослідження волосся для пільгової участі фахівців Східної Європи в 1-му Всесвітньому конгресі з трихоскопії (WCT) у Варшаві та 18-му Конгресі Європейського товариства з вивчення волосся (EHRS2018), який відбувся в Болоньї в 2018 році і запросила делегатів Київської зустрічі продовжити традицію і приєднатися до освітніх турів для відвідування Всесвітнього конгресу з дослідження волосся WCHR2019 в Барселоні і 2-го Всесвітнього Конгресу з трихоскопії в Сорренто. У своїй промові на церемонії відкриття Конгресу Юлія Овчаренко анонсувала новий проект для клініцистів – «Trichology Consilium». Президент UHRS звернулася до аудиторії зі словами: – «Ефективна інтеграція світових знань та досвіду в професійне співтовариство можлива лише в форматі тісного контакту і співпраці експертів різних країн. Для колегіального спілкування в інтерактивному режимі ми створили «Трихологичічний консиліум» – міжнародну двомовну групу захоплених клінічної трихології фахівців – з метою взаємодії в єдиному інформаційному просторі, обміну досвідом, ідеями та сприяння прогресу у вивченні волосся. Досвід кожного клініциста унікальний. Запрошую експертів і молодих лікарів ділитися своїми кейсами. Чим більше ми віддаємо, тим більше знань отримуємо в обмін, а відповідно, тим вище наш професіоналізм і кращі результати лікування пацієнтів. Запрошую всіх учасників конгресу приєднатися, бути відкритими до обговорення та співпраці і надати свій неоціненний внесок у створення традицій клінічних розборів в трихології. Професор Олександр Літус в своїй вітальній промові підкреслив, що захід є результатом командної роботи і яскравою демонстрацією міжнародного професійного співробітництва.

Основна частина конгресу

Унікальною особливістю наукової програми Конгресу UHRS2019 став спільний проект UHRS і ITS – фундаментальний трихоскопічний курс від співзасновників Всесвітнього товариства трихоскопії – професора Лідії Рудницької (Польща), професора Антонелло Тості (США), доктора Родріго Пірмеса (Бразилія) і доктора Даніеля Сігала (Мексика). Автором курсу виступила президент ITS професор Лідія Рудницька, яка відкрила його словами: – «Термін «трихоскопія» вперше був запропонований в 2006 році. У період становлення цього діагностичного напрямку вченими були розроблені індикаторні трихоскопічні маркери більшості трихопатологій, описані критерії для спостереження за активністю захворювання і моніторингу терапії на основі отриманих результатів численних оригінальних досліджень. Сьогодні цей розвинутий метод стає золотим стандартом в діагностиці захворювань волосся і шкіри голови і фактично являє собою керівництво до алгоритмів ведення трихологічних пацієнтів і є одним з найнеобхідніших практичних навичок для трихолога».У ході курсу родоначальниками цього діагностичного напрямку були дані базові лекції з основ трихоскопії в практиці трихолога і розкриті диференційно-діагностичні алгоритми з використанням трихоскопії в діагностиці хвороб волосся у дорослих і дітей. Workshop, проведений Кузьмою Хобзеєм (Україна) за підтримки компанії FotoFinder з відео-демонстрацією практичного алгоритму проведення методики, в якій спікер поділився практичними секретами професії, Live-трихоскопії, за участю основоположників методу і інтерактивне спілкування аудиторії з експертами в ході панельної дискусії викликали щирий живий інтерес учасників. Обговорювалися актуальні питання кореляцій клінічних даних, трихоскопічних маркерів і патогістологічних критеріїв в діагностиці трихопатологій. Лідером експертної ради виступила легенда світової трихології – професор Антонелла Тості (США), яка з авторитетними колегами брала участь в живій дискусії про сучасні можливості трихоскопії в діагностиці хвороб волосся і шкіри голови, представивши можливість учасникам навчитися трихоскопії у авторів цієї методики. Базові доповіді були доповнені унікальними авторськими доробками визнаних експертів. Руї Соарес (Португалія) в своїй доповіді акцентував значимість трихоскопії при пересадці волосся.

У програмі трихоскопічного курсу відбулася інтерактивна вікторина, підготовлена ​​Кузьмою Хобзеєм і Юлією Овчаренко – найочікуваніша подія програми для молодих фахівців. Переможцем вікторини стала доктор Євгенія Чумакова (Латвія), якій організатори вручили головний приз – тревел-грант на стажування з трихоскопії в університетській клініці Варшавського медичного університету під керівництвом професора Лідії Рудницької. Друге місце за підсумками вікторини зайняла представник Грузинської школи трихології – Ніно Куцішвілі (Грузія), а володар третього місця – Вікторія Уліс (Україна). Призери 2-го і 3-го місць були нагороджені заповітним призом – Атласом трихоскопії під редакцією професора Рудницької в перекладі професора Юлії Овчаренко.

Перлиною і головним акордом першого дня Конгресу стала презентація російськомовної версії Атласу з трихоскопії (Atlas of Trichoscopy), під редакцією професора Лідії Рудницької всесвітньо відомого видавництва Springer в перекладі професора Юлії Овчаренко. Книга визнана бестселером видавництва в 2014 – 2015 роках, переведена на португальську, китайську мови, і є єдиним російськомовним керівництвом з трихоскопії. У поданні видання Юлія Овчаренко подякувала авторів за надані честь і довіру працювати над Атласом: – «Як самі допитливі і захоплені своєю справою дослідники, автори атласу вперше описали висловлюючись сучасною термінологією і фактично створили мову трихоскопії. Завдяки творчому підходу до аналізу і систематизації величезної кількості даних авторам вдалося винайти метафоричні терміни в цій галузі.

Але, мабуть, найприємнішим моментом для перших володарів видання, запам’яталася автограф-сесія з співавторами книги!

Гала вечеря

Організаторами зустрічі були підготовлені спеціальні соціальні заходи, які створили неповторну атмосферу Конгресу. Серед них гала вечеря в ресторані «Маяк», розташований на березі Дніпра з видом, що відкривається на старовинний Київ. Гості столиці насолоджувалися автентичною кухнею, живою музикою і незабутнім дружнім спілкуванням. Цікава і насичена наукова програма другого дня Конгресу, включала в себе клінічні та фундаментальні дослідження в питаннях гніздової алопеції, типової втрати волосся у чоловіків і жінок, рубцевих алопецій, генотрихозовів, хвороб скальпу, трихобіології, трансплантації волосся і нових терапевтичних інновацій. Однако, основні теми пленарних засідань, були обрані організаторами не випадково. Регенеративні технології і персоналізована терапія – стають сучасними трендами не тільки в трихології.

Відкриваючи засідання сесією «Клінічні випадки», модератор сесії Раймондс Карлс (Латвія) звернувся до аудиторії з проханням підтримати молодих спікерів, які виступають вперше. В ході цієї сесії Наталією Крук (Білорусь), Мадіна Мірзакеевой (Казахстан), Іваном Барановим (Україна), Іриною Бойко (Україна), Ларисою Паркадзе (Грузія), Аліною Мантуло (Україна), Катериною Денисової (Росія) і Світланою Дячук (Україна ) були повідомлені дивовижні приклади захворювань волосся, що ілюструють труднощі з постановкою діагнозу, з якими доводиться стикатися трихологу, і на якій нашим клініцистам аплодувала аудиторія!

Ключова лекція першого пленарного засідання була представлена ​​професором Олександром Літусом. У своїй доповіді спікер всебічно розкрив тему актуальності впровадження персоналізованої медицини в клінічну практику дерматолога. «Ми знаємо, що доказова медицина прагне до досягнення ідеальної ситуації, при якій лікар для прийняття клінічно значущого рішення повинен розумно використовувати всі наявні достовірні дані, отримані із застосуванням наукового підходу. Однак обмежений успіх методів лікування, що ґрунтуються на принципах доказової медицини, вказує на значну складність проблеми випадіння волосся. Лікарю слід враховувати безліч призводячих до облисіння причинно-наслідкових зв’язків, всеосяжна оцінка яких доказовій медицині іноді не під силу.

Доповідь Богдана Литвиненко була присвячена новим перспективним формам дистанційного навчання для лікарів, представленим на освітньому майданчику MKH, в якій співзасновник і модератор проекту ознайомив з перевагами такої форми отримання знань і анонсував плановані напрямки, серед яких однією з найбільш затребуваних може стати трихологія.

На наступному пленарному засіданні обговорювалися регенеративні технології в трихології, головним постулатом якого можна вважати твердження, що на вивченні регенеративного потенціалу волосяного фолікулу будуть побудовані майбутні терапевтичні концепції. Основні відкриття, які дозволять переступити на новий етап розвитку трихології, будуть зроблені, завдяки тандему генетиків, трихобіологів і клініцистів. Ми стоїмо на порозі цих відкриттів, але найважливіше для нас бути не просто спостерігачем, а учасником. Таку можливість нам предоставили спікери цієї сесії – Руі Олівейра Соарес (Португалія), Педро Ередіа (Іспанія), Володимир Цепколенко (Україна), Акакій Цілосані (Грузія) і Юлія Овчаренко (Україна). У своєму вичерпному рев’ю ключовий спікер Конгресу Руї Олівера Соарес блискуче проаналізував сучасні методи впливу на стовбурові клітини фолікулу з метою їх збереження, активації і розробки моделей неогенезу волосяного фолікулу. Результатами власних оригінальних досліджень у використанні аутологічних клітин в лікуванні пацієнтів з андрогенетичною алопецією поділилися трихобіолог Педро Ередіа (дослідницька група Anitua) і українські клініцисти – професор Володимир Цепколенко і професор Юлія Овчаренко. У своїх доповідях вченими були розглянуті дискутабельне питання, визначені пріоритети розвитку цього методу і показаний оригінальний досвід дослідників, який внесе вклад в формування стандартизованого протоколу по використанню аутологічної плазми в лікуванні волосся. Доповідь професора Акакія Цілосані (Грузія) про можливості реконструкції волосся за допомогою аутотрансплантації підкорив серця слухачів. Харизматичний спікер, трансплантолог зі світовим ім’ям, який виховав плеяду молодих хірургів, професор Акакій Цілосані поділився досвідом і представив порівняльну характеристику методів пересадки.

Традиційна сесія під егідою «Школи алопеція» і 2 практичні семінари в режимі онлайн були присвячені перспективам терапії і соціальної адаптації пацієнтів з критичними станами волосся. Був представлений матеріал про найбільш прогресивні розробки і результати наукових досліджень гніздової алопеції останніх років, в тому числі актуальні тенденції, обговорювані на Всесвітніх та Європейських конгресах з дослідження волосся. Були висвітлені практичні рекомендації в роботі тандему психолога і трихотерапевта, а також сучасні новаторські методи естетичної корекції. В рамках «Школи алопеції» був проведений унікальний сателіт від всесвітньо відомого лідера-виробника волосяних протезів Cesare Rаgazzi (Італія) з використання системи заміщення волосся, призначеної для пацієнтів, у яких лікування на сучасному етапі неефективно.

Хедлайнером сесії виступила доктор медичних наук Аїда Гаджігороева (Росія), яка присвятила свою наукову роботу вивченню гніздової алопеції. У своїй доповіді Аїда Гаджігороева зупинилася на перспективах лікування цього стану, висвітлила найбільш актуальні методи, а також спадкоємність способів терапії з урахуванням активності патологічного процесу і площі втрати волосся, зосередившись на результатах використання інгібіторів Jak-кіназ. Фатіма Азімова (Узбекистан) представила дані власних досліджень пацієнтів з гніздовою алопецією, що вказують на провідну роль BMP і Wnt сигнальних шляхів у патогенезі хвороби, що відкривають нові можливості для розробки ефективних лікарських препаратів. Продовжила сесію представник класичної української школи дерматовенерології професор Світлана Возіанова (Україна). У доповіді були показані результати власних досліджень зв’язку гніздової алопеції з метаболічним синдромом і розвитком інсулінорезистентності цукрового діабету. Світлана Возіанова підкреслила, що накопичені на сьогоднішній день багато даних щодо механізмів розвитку захворювання, впливу коморбідних станів не мають достатньої доказової бази і вимагають підтвердження і проведення великих рандомізованих досліджень. На підтримку проекту Школи алопеції виступила Рута Баркаускайте (Литва) – ініціатор пацієнтська організації алопеції в Литві і поділилася досвідом психологічної корекції пацієнтів з важкими формами втрати волосся. З фінальною доповіддю виступила президент і співзасновник громадської організації «Школа алопеції» в Україні, заслужений лікар України, доцент Інеса Сербіна.
Підсумковим засіданням на конгресі стала сесія з інновацій в трихотерапії, яка характеризувалася максимальним градусом заходи. У сесії обговорювалися нові фармакологічні цілі в лікуванні типової втрати волосся у чоловіків і жінок і телоген ефлювіуму. Професор Тетяна Проценко (Україна), професор Мурат Тюркоглу (Туреччина), Діана Дорош (Україна), Кузьма Хобзей (Україна) і Юлія Овчаренко (Україна) доповіли про результати власних досліджень в цій області. На урочистій церемонії закриття Конгресу вручення дипломів і нагород було сприйнято аудиторією як найбільш емоційними моментами заходу. Традиційно, за кращий клінічний випадок, представлений в сесії молодих вчених, Українським товариством дослідження волосся був представлений тревел-грант на відвідування Всесвітнього конгресу з дослідження волосся (WCHR2019), який відбудеться в 24-27 квітня в Барселоні. Призером стала Світлана Дячук (Україна) за блискучу презентацію, присвячену основної тематики конгресу – трихоскопії. У своїй доповіді Світлана Дячук представила кілька клінічних випадків новоутворень скальпу, підкресливши важливість діагностичного обстеження за допомогою трихоскопії в цій анатомічній зоні.

Зірковий склад Почесних членів UHRS поповнився справжніми легендами світової трихології. Юлія Овчаренко від імені правління Українського товариства дослідження волосся урочисто вручила почесну нагороду професорові Антонелло Тості (США), доктору Родріго Пірмесу (Бразилія), доктору Даніелю Сігалу (Мексика), доктору Руї Соаресу (Португалія), доктору Раймондс Карлсен (Латвія), доктору медичних наук Аїді Гаджігороевой (Росія) і доценту Інессі Сербіної (Україна) за внесок в розвиток світової науки і активну підтримку Українського товариства дослідження волосся.

Юлія Овчаренко та Олександр Літус подякували партнерам UHRS2019 за корпоративне спонсорство, яке є важливою складовою проведення заходу і сприяє взаємодії між фармацевтами-розробниками, вченими і клініцистами. Організатори Конгресу висловили вдячність за особливий внесок в розвиток трихології в Україні і підтримку освітніх проектів UHRS компаніям, що представляють бренди VICHY DERCOS® і Пантогар®, компаніям FotoFinder і TrichoLab за представлену можливість впровадити в практику українських лікарів діагностичне обладнання для трихоскопії європейського рівня і італійську компанію Cesare Ragazzi за презентацію в Україні новаторського методу використання систем заміщення волосся, що дозволяє допомогти пацієнтам в критичних випадках, торпідних до терапії.

Президент Українського товариства дослідження волосся, професор Юлія Овчаренко на церемонії закриття Конгресу звернулася до аудиторії зі словами: – «Від імені організаційного комітету та від себе особисто, дякую спікерам UHRS2019, які є лідерами національних шкіл трихології, авторами книг, наукових розробок і діагностичних методів, які вчинили переворот в науці, якій присвячено наш конгрес, клінічних та методичних рекомендацій, без яких сучасна трихологія не могла б існувати. Учасників, які оцінили нас, і спонсорам, які в нас повірили. Ми щиро дякуємо делегатам зустрічі, які створили неповторну атмосферу, що панувала в аудиторії! Було приємно і почесно перебувати серед одних з найбільш доброзичливих і відкритих в спілкуванні вчених і лікарів, а також відчувати впевненість, що зусилля організаторів Конгресу і всіх доповідачів були з гідністю оцінені делегатами і спонсорами заходу і, готуватися до наступних зустрічей, планованим Українським товариством дослідження волосся щорічно! Протягом незабутніх двох днів 2-го Конгресу UHRS, ми всі стали учасниками продовження красивої історії в розвитку трихології в нашій країні, східній Європі та Азії ».

Резюме

Ми впевнені, що всі ці унікальні можливості зробили 2-й Конгрес Українського товариства дослідження волосся незабутньою подією і ця зустріч залишила значний слід в історії розвитку трихології і консолідації фахівців євроазіатського регіону. Велика кількість презентацій, зроблених в ході зустрічі, в черговий раз продемонструвало значні успіхи, яких вдалося досягти в області досліджень волосся за останні роки. Це дозволяє нам з упевненістю стверджувати, що і в майбутньому році будуть зроблені не менш цікаві знахідки, і ми будемо чекати з нетерпінням зустрічі з вами в наступному, 2020 році!

Вверх