ФОРМА ЗАЯВКИ
Авторизация
Регистрация

Регистрация ограничивается только активными членами UHRS.

Если вы хотите стать членом UHRS, пожалуйста, заполните форму заявки.

Если вы уже являетесь членом UHRS, пожалуйста, свяжитесь с нами, чтобы зарегистрироваться. Спасибо.

1-Й КОНГРЕС UHRS 2017

Звіт про проведення 1-го Конгресу Українського товариства дослідження волосся з міжнародною участю UHRS 2017

23-24 листопада 2017 року Києві відбулася знакова історична подія в розвитку української трихології – відбувся 1-й Конгрес Українського товариства дослідження волосся з міжнародною участю (UHRS2017), приурочений до 1 року створення національної професійної асоціації.

250 клініцистів, дослідників і представників галузі з 13 країн світу зібралися разом, щоб обговорити останні інновації в галузі досліджень волосся. На Київській зустрічі 34 спікера, що представляють широкий спектр дисциплін в ході 7 сесій і 5 пленарних засідань обговорювали найважливіші наукові відкриття, зроблені в останні роки. Зустріч стала унікальною можливістю представити напрацювання молодих вчених і провідних визнаних основоположників напряму, що сприяло жвавим дискусіям серед спільноти дослідників. Корпоративне спонсорство, що є важливою складовою проведення заходу, сприяло взаємодії між фармацевтами-розробниками, вченими і клініцистами, з особливим внеском компаній, що представляють бренди VICHY DERCOS і Пантогар.

З особливою гордістю хочеться відзначити, що перший День народження UHRS пройшов за підтримки національних і міжнародних співдружню спільнот – Української академії дерматовенерології (UADV), Української спільноти естетичної медицини (UEMS), Європейського товариства дослідження волосся (EHRS), Грузинського суспільства дослідження волосся (GHRS) , Всесвітнього товариства трихоскопії (ITS), Союзу трихологів Росії (RTU), Білоруського наукового товариства дерматологів та косметологів, Казахстанської асоціації естетичної медицини і Литовської асоціації алопеції, лідери яких, взяли активну участь у зустрічі.

Вітальним словом організаторів UHRS2017, професора Олександра Літуса і професора Юлії Овчаренко почалася урочиста церемонія відкриття Конгресу. «1-й Конгрес UHRS, з’явився закономірним результатом багаторічних зусиль команди українських фахівців, зацікавлених у розвитку науки про волосся. Для створення і розвитку нового напрямку потрібні умови, алгоритм, сила, авторитет і професіонали, які цим живуть. Зібралася команда однодумців, результатом консолідуючих кроків яких стало сьогоднішній захід, і це саме той випадок, коли кількість переходить в якість», – підкреслила у своїй промові Олександр Літус.

«Ми йшли до цієї зустрічі ще з 2013 року, коли була проведена перша національна школа трихології. Індикатором зростання інтересу українського професійного співтовариства до вивчення волосся є позитивна тенденція збільшення числа наших співвітчизників, які беруть участь в міжнародних трихологічних форумах. Особливо яскраво це проявилося в 2016 році на конгресі Європейського товариства дослідження волосся в Тбілісі, коли майже кожен третій зареєстрований учасник був представником нашої країни. Цей інтерес неминуче повинен був вилитися в створення національної професійної організації, інтегрованої в європейську сім’ю спільнот, що працюють в області трихології», – сказала у своєму привітанні Юлія Овчаренко. – «Сьогодні народжується бренд UHRS і я дякую кожному в цьому залі за високу квоту довіри!»

Оргкомітет UHRS2017 організував насичену і різноманітну програму, наступну традиціям проведення зустрічей Європейських та Всесвітніх конгресів з дослідження волосся. Пленарні засідання з лекціями основних доповідачів поєднувалися з 2 симпозіумами, 6 сесіями, практичним семінаром, присвяченим цифровій діагностиці в трихології, інтерактивним обговоренням експертів за круглим столом і участю пацієнтських громадських організацій. Для активної роботи у конференції було подано 50 тез, представлених у вигляді стендових або усних доповідей. Стендові сесії стали майданчиком активних дискусій і місцем формування кола спілкування молодих дослідників. Програма конгресу UHRS2017 гармонійно поєднувалася з культурними заходами в атмосфері чаруючого Києва.

Основна частина конгресу

Ключова лекція була присвячена новим перспективним формам дистанційного навчання для лікарів, представленим на освітньому майданчику MKH, в якій професор Олександр Літус ознайомив з перевагами такої форми отримання знань і анонсував плановані напрямки, серед яких однією з найбільш затребуваних може стати трихологія.

Цікава і насичена наукова програма основної частини конгресу, включала в себе клінічні та фундаментальні дослідження в питаннях гніздової алопеції, типової втрати волосся у чоловіків і жінок, рубцевих алопецій, генотрихозів, хвороб скальпу, трихобіологіі, трансплантації волосся, нових діагностичних і терапевтичних інновацій. Однак, основна тема двох пленарних засідань «Трихопатії у дітей», була обрана організаторами не випадково і зібрала провідних світових фахівців у дерматології та генетиці – професора Абрахама Злотогорского (Ізраїль), професора Регіну Бец (Німеччина), професора Рамона Грімальта (Іспанія), для розгляду сучасних аспектів діагностики та лікування захворювань волосся і волосистої частини шкіри голови у дітей, оскільки консультування дітей з патологією волосся вимагає від клініциста великого мистецтва, і питання.

Свою доповідь Абрахам Злотогорскій (Ізраїль) присвятив темі, яка є викликом для кожного практикуючого фахівця в області волосся – гніздова алопеція у дітей. Професор поділився своїм безцінним досвідом і розповів що нового відбувається в підходах до цієї теми, зосередившись на результатах використання інгібіторів Jak-кіназ. Тетяна Силюк (Росія) представила цікавий випадок Синдрому Грехема-Літтла-Лассюера-Пикарди у підлітка. Професор Регіна Бец (Німеччина) в своїй доповіді розповіла про те, що нового в моногенних захворюваннях волосся і підкреслила можливості потенційної генної терапії трихопатологій і важливості вивчення генотрихозів з метою її розробки.

Наступне пленарне засідання було присвячено методу діагностики в трихології без якого неможлива сьогоднішня наука про волосся. Хедлайнером цього засідання виступила професор Лідія Рудницька (Польща) – родоначальник і провідний науковець цього напрямку. У своїй фундаментальній доповіді Лідія Рудницька розкрила диференційно-діагностичні алгоритми з використанням трихоскопії в діагностиці хвороб волосся у дорослих і дітей. Професор дала дуже детальний огляд по дерматотрихоскопічним ознакам в нормі та патології, з якого можна зробити висновок, що дане дослідження дає можливості більш точної діагностики більшості розладів волосся, може замінити мікроскопічну оцінку волосся, значно прискорити процес діагностики стану волосся і шкіри голови. Продовжив засідання ініціатор створення української школи дерматоскопії Богдан Литвиненко (Україна) з доповіддю на тему актиничного кератозу, де виклав клінічні, дерматоскопічне і морфологічні кореляції цього стану. Професор Ніно Лордкіпанідзе (Грузія) з своєму виступі зібрала унікальний матеріал про особливості консультування дітей з втратою волосся і трихоскопічної діагностики в педіатричній практиці. Щирий жвавий інтерес аудиторії викликав workshop, проведений Кузьмою Хобзеєм (Україна) за підтримки компанії FotoFinder з відео-демонстрацією діагностики в трихології, в якому спікер поділився практичними секретами професії. Професор Ніно Лордкіпанідзе (Грузія) з своєму виступі зібрала унікальний матеріал про особливості консультування дітей з втратою волосся і трихоскопічної діагностики в педіатричній практиці. Щирий жвавий інтерес аудиторії викликав workshop, проведений Кузьмою Хобзеєм (Україна) за підтримки компанії FotoFinder з відео-демонстрацією діагностики в трихології, в якому спікер поділився практичними секретами професії. Професор Ніно Лордкіпанідзе (Грузія) з своєму виступі зібрала унікальний матеріал про особливості консультування дітей з втратою волосся і трихоскопічної діагностики в педіатричній практиці. Щирий жвавий інтерес аудиторії викликав workshop, проведений Кузьмою Хобзеєм (Україна) за підтримки компанії FotoFinder з відео-демонстрацією діагностики в трихології, в якому спікер поділився практичними секретами професії.

Модератором сесії, присвяченій гніздовій алопеції виступила заслужений лікар України, Інесса Сербіна, для якої вивчення цього стану є основною сферою науково-практичних інтересів. Інесса Михайлівна на Конгресі представила доповідь на тему Гніздова алопеція: адаптаційно-регуляторні механізми і якість життя пацієнтів» і оголосила про створення Школи алопеції в Україні – громадської організації, мета якої полягає в соціальній адаптації алопетів. На підтримку цього благодійного проекту виступила Рута Бараускайте (Литва) – ініціатор пацієнтська організації алопеції в Литві і поділилася 5 річним досвідом роботи асоціації. Інесса Сербіна розповіла про цілі та завдання Школи алопеції і запросила всіх лікарів, присутніх на заході приєднатися до благодійного флеш-мобу безкоштовних консультацій для пацієнтів з гніздовою алопецією. Продовжила сесію представник класичної української школи дерматовенерології Світлана Возіанова (Україна). У доповіді були показані результати власних досліджень з коморбідності гніздової алопеції і метаболічного синдрому, підкресливши важливість супутньої патології у виникненні хвороб волосся, а також необхідність індивідуально підібраної терапії таким пацієнтам. Світлана Віталіївна в своєму повідомленні підтвердила незаперечний медичний класичний принцип: лікувати хворого, а не хворобу. У доповіді були показані результати власних досліджень з коморбідності гніздової алопеції і метаболічного синдрому, підкресливши важливість супутньої патології у виникненні хвороб волосся, а також необхідність індивідуально підібраної терапії таким пацієнтам. Світлана Віталіївна в своєму повідомленні підтвердила незаперечний медичний класичний принцип: лікувати хворого, а не хворобу. У доповіді були показані результати власних досліджень з коморбідності гніздової алопеції і метаболічного синдрому, підкресливши важливість супутньої патології у виникненні хвороб волосся, а також необхідність індивідуально підібраної терапії таким пацієнтам. Світлана Віталіївна в своєму повідомленні підтвердила незаперечний медичний класичний принцип: лікувати хворого, а не хворобу.

Сесія в форматі «What’s new?» сьогодні, мабуть, є найбільш затребуваною на освітніх заходах, присвячених трихології і її традиційно доповідає Юлія Овчаренко (Україна). В її повідомлення було зібрано матеріал про найбільш прогресивні розробки і результати наукових досліджень останніх років, в тому числі найсвіжіші новинки трихології привезені з Всесвітнього конгресу з дослідження волосся, який відбувся на початку листопада 2017 в японському місті Кіото. Практикуючі фахівці активно обговорювали оновлену інформацію про індекси і класифікаційні шкали в трихології, представленої Володимиром Адаскевич (Білорусь). Ірина Літус відкрила естетичну грань науки про волосся і представила на Конгресі доповідь на тему «Активні інгредієнти в мезотрихології», список яких щодня поповнюється.

Перлиною зустрічі можна вважати інтерактивне спілкування аудиторії з експертами за круглим столом. Обговорювалися актуальні питання менеджменту пацієнтів з гніздовою алопецією. Лідером експертної ради виступив Абрахам Злотогорскій (Ізраїль), який з авторитетними колегами Інессою Сербіною (Україна), Ніно Лорткіпанідзе (Грузія), Тетяною Силюк (Росія) і Регіною Бец (Німеччина) брав участь в живій дискусії про саму на сьогоднішній день загадкову трихопатологію.

Подання книги

Одним із сюрпризів, який організатори приготували для учасників Конгресу – стала презентація книги «Трихопатії у дітей», колективної монографії, створеної за участю провідних світових фахівців у дерматології, трихології і генетики – Абрахама Злотогорского, Олександра Літуса, Богдана Литвиненко, Інесси Сербіної, Кузьми Хобзея , Лідії Рудницької, Малгожати Ольшевської, Ніно Лорткіпанідзе, Рамона Грімальта, Регіна Бец і Тетяна Силюк, під редакцією професора Юлії Овчаренко. Але, мабуть, найприємнішим моментом для перших володарів видання, запам’яталася автограф-сесія з співавторами книги!

Гала вечеря

Організаторами зустрічі були підготовлені спеціальні соціальні заходи, які створили неповторну атмосферу конгресу. Серед них – гала-вечеря в ресторані «Липський», розташований в самому серці старовинного Києва, з автентичною кухнею. Вечеря супроводжувався живою музикою, з унікальною адаптацією пісень з класичними та сучасними інструментами.

Хедлайнером другого для заходу виступив генеральний секретар Конгресу UHRS2017 Кузьма Хобзей (Україна). Відкриваючи засідання сесією «Клінічні випадки», Кузьма Миколайович звернувся до аудиторії з проханням підтримати молодих спікерів, які виступають вперше, а також експертів галузі. В ході цієї сесії Кузьмою Хобзеєм (Україна), Мадіна Мірзакеевою (Казахстан), Іваном Барановим (Україна), Сергієм Малишем (Україна), Аліною Мантуло (Україна) і Галиною Голяченко (Україна) були представлені дивовижні приклади захворювань волосся, що ілюструють труднощі з постановкою діагнозу, з якими доводиться стикатися трихологу, і на якій нашим клініцистам аплодувала аудиторія!

Головним постулатом сесії «Регенеративні технології», можна вважати твердження, що на вивченні регенеративного потенціалу волосяного фолікулу будуть побудовані майбутні терапевтичні концепції. Основні відкриття, які дозволять переступити на новий етап розвитку трихології, будуть зроблені, завдяки тандему генетиків, трихобіологов і клініцистів. Ми стоїмо на порозі цих відкриттів, але найважливіше для нас бути не просто спостерігачем, а учасником. Таку можливість нам представили спікери цієї сесії – Дмитро Пихтеєв (Україна), Марина Скосарева (Росія), Євгенія Ліфшиц (Україна) і Тетяна Федорович (Україна).

Сателітний симпозіум, організований срібним спонсором UHRS2017, компанією Альпен-Фарма і представляє на вітчизняному ранку брендовий продукт Пантогар, був присвячений метаболічної терапії волосяного фолікулу і її місці в схемах лікування хвороб волосся. Обговорювалося огляд можливостей застосування препарату Пантогар, а також були представлені клінічні випадки з інтерактивним спілкуванням в питаннях і відповідях. З спікера – Юлія Овчаренко (Україна), Ніно Лорткіпанідзе (Грузія) і Кузьма Хобзей (Україна) – висвітлили міжнародний дослідницький та клінічний досвід його застосування і поділилися своїми особистими напрацюваннями.

Сесія, присвячена трансплантації волосся підкорила серця слухачів сучасними можливостями реконструкції волосся при різних трихопатологіях. Харизматичний лідер сесії, трансплантолог зі світовим ім’ям, який виховав плеяду молодих хірургів, професор Акакій Цілосані (Грузія) поділився досвідом і представив новинки, привезені з Всесвітнього Конгресу з трансплантації волосся, який відбувся у вересні 2017 Празі. Найемоційнішим моментом його виступу стала відео-демонстрація процедури пересадки довгого волосся, при якій пацієнт і лікар отримують унікальну можливість спостереження максимального кінцевого результату відразу, після проведення операції. Саломе Вадачкорія (Грузія) зачарувала секретами професії трансплантолога аудиторію, зосередившись в своїй доповіді на фундаментальних засадах реконструкції волосся.

Інноваціям в трихотерапії був присвячений другий сателітний симпозіум, на якому обговорювалися нові фармакологічні цілі в лікуванні гніздової алопеції, типові втрати волосся у чоловіків і жінок і телоген ефлювіум. Мурат Тюркоглу (Туреччина), Кузьма Хобзей (Україна), Олена Бзіта (Україна), Ірина Бойко (Україна) і Юлія Овчаренко (Україна) доповіли про результати власних досліджень в цій області.

Підсумковим засіданням на конгресі стала друга частина пленарного засідання «Трихопатії у дітей», яка характеризувалася максимальним градусом заходу. І, безумовно цьому сприяли цікаві доповіді Сергія Василенка (Україна), Андрія Дорошкевича (Росія) і Рамона Грімальта (Іспанія). Андрій Дорошкевич (Росія) представив випадок шерстеподібного волосся, і в своєму виступі підкреслив значимість в діагностиці аномалій стержня волоса, які можуть бути маркерами важких, а іноді смертельних генетичних синдромів. Сергій Василенко (Україна) – представник української школи дерматоонкології доповів результати власного унікального дослідження про особливості розвитку вторинних неоплазій на тлі невусу Ядассона. Дослідник запропонував алгоритм дії з ведення таких пацієнтів і зібрав максимальну кількість питань аудиторії.

Вручення дипломів та нагород

Президент Українського товариства дослідження волосся, професор Юлія Овчаренко на церемонії закриття Конгресу звернулася до аудиторії зі словами: – «Від імені організаційного комітету та від себе особисто, дякую спікерам UHRS2017, які є лідерами національних шкіл трихології, авторами книг, наукових розробок і діагностичних методів, які вчинили переворот в науці, якій присвячено наш конгрес, клінічні та методичні рекомендації, без яких сучасна трихологія не могла б існувати. Учасників, які оцінили нас, і спонсорам, які в нас повірили. Ми щиро дякуємо делегатів зустрічі, які створили неповторну атмосферу, що панувала в аудиторії! Було приємно і почесно перебувати серед одних з найбільш доброзичливих і відкритих в спілкуванні вчених і лікарів, а також відчувати впевненість, що зусилля організаторів Конгресу і всіх доповідачів були з гідністю оцінені делегатами і спонсорами заходу і, готуватися до наступних зустрічей, планованих Українським товариством дослідження волосся щорічно! Протягом незабутніх двох днів 1-го Конгресу UHRS, ми всі стали учасниками красивою історії і зароджуваної традиції розвитку напрямку трихології в нашій країні ».

За кращі клінічні постери українські фахівці Галина Голяченко (Тернопіль) та Ірина Васильківська (Дніпропетровськ) були відзначені тревел-грантами на відвідування Європейського / Всесвітнього конгресів з дослідження волосся. Представлені постер-презентації по основній темі конгресу – трихопатії у дітей, висвітлювали рідкісні нозології, трихотіломанію і монілетрікс.

Юлія Овчаренко від імені правління Українського товариства дослідження волосся оголосила про заснування звання Почесного члена UHRS, яке було урочисто присвоєно професорові Олександру Літусу (Україна), професору Абраму Злотогорскому (Ізраїль), професору Лідії Рудницькій (Польща), професору Акакію Цілосані (Грузія), професору Ніно Лорткіпанідзе (Грузія), професору Володимиру Адаскевичу (Білорусь), професору Регіні Бец (Німеччина) і професору Рамону Грімальту (Іспанія) за внесок в розвиток світової науки і активну підтримку в розвитку Українського товариства дослідження волосся.

Резюме

Ми впевнені, що всі ці унікальні можливості зробили 1-й Конгрес Українського товариства дослідження волосся незабутньою подією, а також що ця зустріч залишила значний слід в історії вітчизняної дерматотрихології. Велика кількість презентацій, зроблених в ході зустрічі, в черговий раз продемонструвало значні успіхи, яких вдалося досягти в області досліджень волосся за останні роки. Це дозволяє нам з упевненістю стверджувати, що і в майбутньому році будуть зроблені не менш цікаві знахідки і ми будемо чекати з нетерпінням зустрічі з вами в наступному, 2018 році!

Вверх